Отборите на Лудогорец и ЦСКА играят при  в голямото дерби

...

НА ЖИВО: Лудогорец - ЦСКА 1:2, пълен отбрат за гостите

Отборите на Лудогорец и ЦСКА играят при  в огромното дерби от 32-ия кръг на efbet Лига. Кирил Десподов откри резултата в 18-ата минута, само че единствено четири по-късно Тобиас Хайнц изравни. Ключовата среща започва 20:15 часа на стадион “Хювефарма сцена ”, а изходът от нея може да се окаже решителен за купата в шампионата.

Лудогорец е водач във краткотрайното нареждане с преднина от една точка пред ЦСКА.

Началото на дуела на стадион „ Хювефарма сцена ” се забави с няколко минути поради проблеми с мрежата на една от двете порти. След като те бяха отстранени, основният рефер Георги Кабаков даде начало на срещата.

Първите минути в Разград минаха в умерено движение, само че нервите последователно започнаха да взимат връх. Капитанът на домакините Кирил Десподов получи първия жълт картон в срещата още в 11-ата минута. Атакуващият футболист на „ зелените ” настъпи неприятно Мено Кох в половината  на „ алените ”.

В 16-ата минута пристигна и първият противоречив миг в мача. Тобиас Хайнц преодоля Франко Русо, а по-късно се строполи на терена с искания, че е бил съборен. Реферът Георги Кабаков остави играта да продължи, а асистентите му, отговарящи за ВАР, решиха, че няма очевидна съдийска неточност.

Веднага по-късно състояние домакините откриха резултата. Игор Тиаго се пребори за топката с Джонатан Линдсет в центъра на терена, след което тя попадна в Нонато. Той от своя страна видя чудесно спринтиращия Десподов отдясно, който с лекост надбяга Амос Юхга и с удар по диагонала откри резултата. „ Червените ” претендираха, че има нарушаване на Тиаго против Линдсет, само че и тези им искания останаха неуважени.

Футболистите на Саша Илич обаче демонстрираха забележителен темперамент и не се стъписаха от ранното попадение, а даже в противен случай. Само четири минути след откриването на резултата, ЦСКА изравни посредством Тобиас Хайнц. Нападателят овладя топката, откакто Маурисио Гарсес се оправи със съпротивата на Франко Русо. Хайнц бе оставен непокрит на няколко метра пред наказателното поле на домакините и с мощен шут от близо 22 метра по диагонала, заби коженото кълбо в горния десен ъгъл на вратата на Серджио Падт.

В 26-ата минута се стигна до ненадейно меле към скамейката на ЦСКА, при което един от помощниците на Саша Илич бе изпъден след два бързи жълти картона. При тъч в интерес на Лудогорец, административният шеф на „ алените ” Стойко Сакалиев си разреши да жонглира с топката пред погледа на Франко Русо. Нервите на футболиста на домакините не устояха и изблъска Сакалиев. Това докара до бурна реакция от щаба на гостите, който докара и до аления картон на един от треньорите на ЦСКА.

В 31-ата минута Лудогорец бе доста покрай това още веднъж да поведе в резултата. Домакините стигнаха до директен свободен удар пред наказателното поле на ЦСКА. Кирил Десподов застана зад топката и стреля доста добре. Коженото кълбо рикошира в стената и промени траекторията си, само че Густаво Бусато сподели забележителен инстикт и мазета в корнер.

Четири минути преди почивката ЦСКА удари още веднъж и направи цялостен поврат. Голът на „ алените ” значително бе „ направен ” от неуверената защита на домакините. Серджио Падт реши да комбинира с Оливие Вердон отдясно. Той задържа и потърси Якуб Пьотровски, който бе заел позиция на границата на наказателното поле. Бранителят на „ орлите ” обаче бе притиснат от Марселиньо Кареасо и му лиши топката. Той напредна към аутлинията, където бе нападнат от Падт. Кареасо обаче съумя да комбинира с Маурисио Гарсес, който прати топката в опразнената от вратаря на домакините врата.

1:0 Десподов 18'